ΣΑΒΒΑΤΟ 25/11/2017

ΑΙΘΟΥΣΑ Α

ΩΡΕΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΟΜΙΛΗΤΕΣ
11:30-12:20 Διαδικασίες έναρξης επιχείρησης - Ανδριάνα Μαρίνου-Ξύδη, MSc. Οικονομολόγος και Σύμβουλος επιχειρήσεων
12:30-13:20
Design Decision Δώρα Φούντα, Κοινωνιολόγος, Executive & Career Coach, Μέντορας e-learning EKΠΑ & Συνεργάτης του Πανεπιστημίου Αιγαίου
13:30-14:20

ΟΕ, ΕΕ και ατομική επιχείρηση

- Γιώργος Αργυρόπουλος, Δικηγόρος και Υποψήφιος Διδάκτορας στη Νομική Σχολή Αθηνών
14:30-15:20 Κατοχύρωση σήματος - Ιωάννα Λαγουμίδου, Δικηγόρος, Διαπιστευμένη Διαμεσολαβήτρια, Co-Founder Fashion Law and Business Association
15:30-16:20

Team Building

Ελένη Καρδαμίτση, Συντονίστρια Προγραμμάτων του Οργανισμού Hellenic Youth Participation

- Ξέρα Μαρία-Αρετή (Μαριέτα), Απόφοιτη του Πανεπιστημίου Πατρών της Σχολής Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών του τμήματος Φιλοσοφίας

- Παναγιώτα Μάντη, Κοινωνιολόγος με εξειδίκευση στην Κοινωνιολογία της Υγείας, Υπουργείο Υγείας

16:30-17:20 Branding /USP
- Γιώργος Παπαδοπούλης, Strategic thinker, focusing on marketing and innovation
17:30-18:20 Γνωριμία με την εκπαιδευτική ρομποτική Βασίλης Λιακόπουλος, Educational Programs Consultant του STEM Education

   

ΣΑΒΒΑΤΟ 25/11/2017

ΑΙΘΟΥΣΑ Β

ΩΡΕΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΟΜΙΛΗΤΕΣ
12:00-12:50 Ο ρόλος των social media στη νέα επιχείρηση - Νταϊάνα Αλεξάκη, Social Media Copywriter & Account Manager Baas (https://baas.gr)
13:00-13:50
Ορισμός Αστικής μη Κερδοσκοπικής Εταιρίας  (ΑΜΚΕ) Γιώργος Αργυρόπουλος, Δικηγόρος και Υποψήφιος Διδάκτορας στη Νομική Σχολή Αθηνών
14:00-14:50

Δημιουργία E- shop

- Στάθης Κατσούλας, Web Developer και Web Marketing Specialist
15:00-15:50 Εlevator pitch Γιολάντα Σαούγκου, Αντιπρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου του ThinkBiz
16:00-16:50

Εφαρμόζοντας τεχνικές SEO

- Ιωάννα Βαΐου, International SEO Specialist, Consultant & Trainer
17:00-18:30 Ανάλυση Budgeting
- Χατζάκης Νεκτάριος, General Manager at BIORECYCLING Ltd

  

  

ΚΥΡΙΑΚΗ 26/11/2017

ΑΙΘΟΥΣΑ Α

ΩΡΕΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΟΜΙΛΗΤΕΣ
11:30-12:20
Βασικές φορολογικές πληροφορίες για νέες επιχειρήσεις - Θέμης Αδελφόπουλος, Ιδρυτής ΚΟΙΝ.Σ.Επ. Global Finance, Οικονομολόγος
12:30-13:20

Τεχνικές Διαπραγμάτευσης

- Μαρία Ζαρωτιάδου, MSc Strategic Marketing and Management Specialist Business Coach and Mentor

13:30-14:20

Ορισμός Ιδιωτικής Κεφαλαιουχικής Εταιρίας (ΙΚΕ)

- Στέλλα Γαμβρέλλη, Δικηγόρος (LL.M., Μ.Δ.Ε.), Πιστοποιημένη Διαμεσολαβήτρια (Υ.Δ.Δ.Α.Δ.), Διαπιστευμένη Επαγγελματίας Personal, Executive & Team Coach (A.C.C.)
14:30-15:20
Καινοτομία και πλάγια σκέψη
- Δημήτρης Παξιμάδης, Πρώην  Πρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος της Ogilvy One, Athens
- Γιάννης Κώτης, Πρώην Πρόεδρος Algida, Μέλος ΚΕΜΕΛ
15:30-16:20 Swot analysis
- Αλέξιος Βαρελάς, Σύμβουλος Επιχειρήσεων και Εισηγητής Σεμιναρίων
16:30-17:50 Κοστολόγηση Τιμολόγηση για μη οικονομικούς
- Θέμης Αδελφόπουλος, Ιδρυτής ΚΟΙΝ.Σ.Επ. Global Finance, Οικονομολόγος

  

ΚΥΡΙΑΚΗ 26/11/2017

ΑΙΘΟΥΣΑ Β

ΩΡΕΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΟΜΙΛΗΤΕΣ
12:00-12:50
Business Model Canvas - Αναστασία Αυγερινού, Πρώην Γενική Διευθύντρια της ΕΤΕΑΝ ΑΕ, μέλος ΚΕΜΕΛ
- Γιάννης Κώτης, Πρώην Πρόεδρος Algida, Μέλος ΚΕΜΕΛ
13:00-13:50

Ορισμός Κοινωνικών συνεταιριστικών επιχειρήσεων (Κοιν. Σ. ΕΠ)

- Στέλιος Κατωμέρης, Ιδρυτικό μέλος και Πρόεδρος Δ.Σ. του Περιφερειακού Μηχανισμού των Κοινωνικών Συνεταιριστικών Επιχειρήσεων Αττικής
14:00-14:50

Χρηματοδότηση νεοφυών επιχειρήσεων

- Ανδριάνα Μαρίνου-Ξύδη, MSc. Οικονομολόγος και Σύμβουλος επιχειρήσεων
15:00-15:50
Επικοινωνία πωλήσεων
Δημήτρης Τιμοθεάτος, Συνιδρυτής SEVEN CHC και Εισηγητής ειδικών σεμιναρίων PRIMUS
16:00-16:50 Επιχειρηματικές Δεξιότητες
- Μαρία Γεωργαλά, Msc Επικοινωνιολόγος, Σύμβουλος Σταδιοδρομίας & Mentor, Global Career Development Facilitator (GCDF), Career Design
17:00-17:50 Ανάλυση αγοράς στόχου
- Γιώργος Παπαδοπούλης, Strategic thinker, focusing on marketing and innovation

      

* ΘΑ ΔΟΘΕΙ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ

  

 x 
Το καλάθι σας είναι άδειο.

GRBossible 2017

Το Φεστιβάλ
Δελτίο Τύπου
Έκθεση
Δήλωση Συμμετοχής
Λίστα Εκθετών
Γιατί να γίνω εκθέτης
Προτάσεις Χορηγίας
Συνέδριο
Εισηγητές
Καραβάνα Δήμητρα
Καραβούλιας Αργύρης
Αλεξιάδης Κλεόβουλος
Κατσάπη Αγγελική
Βυτινίδου Μαρία
Κατσούλας Στάθης
Γεωργαλά Μαρία
Ιορδανίδου Δήμητρα
Δέδε Έλενα
Κελαϊδίτης Νίκος
Γιαννέτου Μαρία
Κόκκινος Σωτήρης
Γκιόκας Παναγιώτης
Κονιωτάκη Άννα
Δρ. Γραμμένος Αθανάσιος
Κόρδη Βαλεντίνα
Θεοχάρης Χάρης
Κριτσωτάκις Γιάννης
Λαγουμίδου Ιωάννα
Λάμπρου Χρήστος
Λιάτσος Ιωάννης
Μανεσιώτης Νικόλαος
Ματσούκας Ορέστης
Μέγας Γεώργιος
Μιχαηλίδης Δημήτρης
Μπουγάνη Βη
Μπουραντάς Κώστας
Μπούρας Αθανάσιος
Οικονομίδης Peter
Παράσχου Κατερίνα
Πυλαρινός Μιχάλης
Σίμος Δημήτρης
Σπηλιόπουλος Διονύσης
Σταυροπούλου Καλλιόπη
Σταυρουλόπουλος Λυκούργος
Ταπραντζή Μελίνα
Τριανταφύλλου Γιάννης
Τσιλίδης Λύσανδρος
Τσομπάνογλου Γεώργιος
Χατζηθεοδοσίου Γιάννης
Κελαϊδίτης Νίκος
Πρόγραμμα
Δήλωση Συμμετοχής
Workshop
Εισηγητές
Βαρελάς Αλέξιος
Γαμβρέλλη Στέλλα
Γεωργαλά Μαρία
Ζαρωτιάδου Μαρία
Καρδαμίτση Ελένη
Κατσούλας Στάθης
Κατωμέρης Στέλιος
Αδελφόπουλος Θέμης
Κώτης Γιάννης
Αλεξάκη Νταϊάνα
Λαγουμίδου Ιωάννα
Αργυρόπουλος Γιώργος
Μάντη Παναγιώτα
Αυγερινού Αναστασία
Μαρίνου-Ξύδη Ανδριάνα
Βαΐου Ιωάννα
Ξέρα Μαρία-Αρετή (Μαριέτα)
Παξιμάδης Δημήτρης
Παπαδοπούλης Γεώργιος
Πυλαρινός Μιχάλης
Σαούγκου Γιολάντα
Τιμοθεάτος Δημήτρης
Φούντα Θεοδώρα
Χατζάκης Νεκτάριος
Πρόγραμμα
Δήλωση Συμμετοχής
Events
«success stories»
Δήλωση Συμμετοχής
«παιχνίδι επιχειρηματικότητας»
Δήλωση Συμμετοχής
«meeting room»
Δήλωση Συμμετοχής
Βραβεία
Επιτροπή Αξιολόγησης
Όροι Δήλωσης Συμμετοχής
Δήλωση Συμμετοχής
Αντικείμενα Βραβείων
Πλεονεκτήματα Συμμετοχής
Κριτήρια Βράβευσης & Διάκρισης
Χορηγοί
Τοποθεσία
Διοργανωτής

Εγγραφή στο newsletter