"As soon as bossible"

Αίθουσα Silk Roοm Α

ΣΑΒΒΑΤΟ 1/12/2018

ΩΡΕΣ ΠΑΝΕΛ / ΘΕΜΑΤΙΚΕΣ
10:30 - 12:30

"Your Startup Idea Diagnosis"
Open Workshop από τις εταιρίες:
Ατλαντίς Συμβουλευτική και Innovation Farm

Ομιλητές:

- Άγγελος Μαγκλής, Founder – V.P. Hellenic Mobile Cluster Facilitator, Adrionic BAN Manager
- Αργύρης Σπυρίδης, CEO στην Anthology Ventures,  co-founder Innovation Farm

12:30 - 14:00

Πάνελ: «Δικτύωση και Επιχειρηματικότητα»:
Η καλύτερη δυνατή αξιοποίηση των γνώσεων και των εμπειριών τόσο των καινοτόμων ελληνικών επιχειρήσεων όσο και Ελλήνων του εξωτερικού

Συντονιστές:
- Δημήτρης Μαραγκός, Συντονιστής πρωτοβουλίας «Γέφυρες Γνώσης και Συνεργασίας Εθνικό Κέντρο Τεκμηρίωσης
- Γεώργιος Μέγας, Σύμβουλος Καινοτομίας και Μεταφορά Τεχνολογίας, Εθνικό Κέντρο Τεκμηρίωσης

Ομιλητές:
- Σπύρος Αρσένης, Συντονιστής προγράμματος NBG Business Seeds Εθνικής Τράπεζας
- Αλέξανδρος Σεϊμανίδης, Ιδρυτής B2B Wave
- Γιώργος Στέγγος, CEO & Co-Founder Cyclefi & Recytrust
- Βασιλεία Χατζηστεργίου, Συνιδρύτρια BookingClinic.com
- Κωνσταντίνα Μπεθάνη, Ιδρύτρια Tenebra Studios
- Κωνσταντίνος Παπαχαραλάμπους, Brand Manager, Empist

14:00 - 15:00

Διάλειμμα

 

Χρηματοδοτήσεις «Το graal της επιχειρηματικότητας»

15:00 - 15:30

Χαιρετισμός / Ομιλία: Ορέστης Ματσούκας, πρόεδρος Ελληνικού Συνδέσμου Νέων Επιχειρηματιών (ΕΣΥΝΕ) ΑΠΠ

15:30 - 17:30

Πάνελ: Η απομυθοποίηση των χρηματοδοτήσεων και η ορθολογική τοποθέτησή τους στο επιχειρηματικό βίο, σε σύνδεση με τις προσδοκίες του χρηματοδότη.

Συντονιστής:
- Απόστολος Σιώκας, Οικονομολόγος, Msc

Ομιλητές:
- Γιώργος Γιακουμάκης
, Ευρωπαϊκό Ταμείο Επενδύσεων, Υπεύθυνος Πρωτοβουλίας EquiFund
- Αργύρης Σπυρίδης, CEO στην Anthology Ventures,  co-founder Innovation Farm

- Άγγελος Μαγκλής, Founder – V.P. Hellenic Mobile Cluster Facilitator, Adrionic BAN Manager
- Αλέξανδρος Νούσιας, Διευθυντής του Envolve Entrepreneurship στην Ελλάδα
- Γιώργος Καραντώνης, Partner at Metavallon VC
- Μαρίσα Αντωνοπούλου, Business Development Manager, Action Finance Initative

    

"As soon as bossible"

Αίθουσα Silk Roοm Α

ΚΥΡΙΑΚΗ 2/12/2018

ΩΡΕΣ ΠΑΝΕΛ / ΘΕΜΑΤΙΚΕΣ
10:15 - 10:30

Καλωσόρισμα: Δημήτριος Φυντάνης, Διευθυντής Επιχειρησιακής Συνέχειας Skywalker.gr

 

Ελληνικά Προϊόντα “Made in Greece”

10:30 - 11:15

Χαιρετισμός / Ομιλία: Γεώργιος Τζιάλλας, Γενικός Γραμματέας Τουριστικής Πολιτικής και Ανάπτυξης, Υπουργείο Τουρισμού

11:15 - 13:30

Πάνελ: Η πρόκληση της ενίσχυσης του τουριστικού προϊόντος μας με ελληνικά παραγόμενα αγαθά, στη δυναμική της μεγιστοποίησης των ωφελειών για την ελληνική οικονομία

Συντονίστρια:
- Μαρία Παύλου, Δημοσιογράφος OPEN BEYOND TV, ΑΘΗΝΑ 984

Ομιλητές:
- Μπάμπης Καρίμαλης, πρόεδρος του ΕΟΤ
- Ελένη Δελβινιώτη, Δημοσιογράφος, εκπρόσωπος Συνδέσμου Προώθησης Ελληνικών Προϊόντων-Επιμένων Ελληνικά
- Άγις Πιστιόλας, Πρόεδρος Πρωτοβουλίας «ΕΛΛΑ-ΔΙΚΑ ΜΑΣ»  και Διευθυντής Μάρκετινγκ & Εξαγωγών AGRINO
- Κωνσταντίνος Γεωργουλής, CEO-Geo Hospitality Group

13:30 - 14:30

Διάλειμμα

 

Εξαγωγική Επιχειρηματικότητα «Μια ελιά για κάθε βίδα»

14:30 - 15:00

Χαιρετισμός / Ομιλία: Γεώργιος Παπαστεργιόπουλος,  Διευθυντής πληροφόρησης και υποστήριξης επιχειρήσεων Enterprise Greece

15:00 - 17:00

Πάνελ: Πόσο εφικτό είναι το όραμα του ισοσκελισμού του εμπορικού μας ισοζυγίου, σε περίοδο επούλωσης και αναδιάρθρωσης;

Συντονιστής:
- Δημήτρης Πεφάνης, Διευθυντής του Insider.gr

Ομιλητές:
- Αθανάσιος Συριανός, CEO της ΕΖΑ και αντιπρόεδρος του Ελληνογερμανικού Επιμελητηρίου
- Δημήτρης Μητράκος, CEO & Founder της εταιρίας YAMAS
- Μιχάλης Γαλιατσάτος, Owner της Cargo360 PC
- Άρης Κεφαλογιάννης, CEO Gaea
- Σοφία Αποστολάκη, Marketing Manager της Roussas Dairy SA

17:00 - 18:00

Τελετή Απονομής Βραβείων “GRBossible”

 x 
Το καλάθι σας είναι άδειο.

Φόρμες Συμμετοχής

GRBossible 2018

Festival
“Your Startup Idea Diagnosis”
Business Mentoring
Business Mentoring
Πρόγραμμα Mentoring
Mentors
Αυγερινού Αναστασία
Βλάχος Γιώργος
Γεωργαλά Μαρία
Γρέβιας Δημήτρης
Έλλιοττ Ελένη
Κώτης Γιάννης
Μαγκλής Άγγελος
Νούσιας Αλέξανδρος
Οικονόμου Παναγιώτης
Παξιμάδης Δημήτρης
Σπηλιόπουλος Διονύσιος
Τσιαβού Λίλιαν
Φούντα Θεοδώρα
Χατζάκη Κατερίνα
Δικτύωση και Επιχειρηματικότητα
Panels
Πρόγραμμα
Ομιλητές
Αντωνοπούλου Μαρίσα
Αποστολάκη Σοφία
Αρσένης Σπύρος
Γαλιατσάτος Μιχάλης
Γεωργουλής Κωνσταντίνος
Γιακουμάκης Γιώργος
Δελβινιώτη Ελένη
Καραντώνης Γιώργος
Καρίμαλης Χαράλαμπος
Κεφαλογιάννης Άρης
Μαγκλής Άγγελος
Μαραγκός Δημήτρης
Ματσούκας Ορέστης
Μέγας Γεώργιος
Μητράκος Δημήτρης
Μπεθάνη Κωνσταντίνα
Νούσιας Αλέξανδρος
Παπαχαραλάμπους Κωνσταντίνος
Παύλου Μαρία
Πεφάνης Δημήτρης
Πιστιόλας Άγις
Σεϊμανίδης Αλέξανδρος
Σιώκας Απόστολος
Σπυρίδης Αργύρης
Στέγγος Γιώργος
Συριανός Αθανάσιος
Τζιάλλας Γιώργος
Φυντάνης Δημήτρης
Χατζηστεργίου Βασιλεία
Workshop
Πρόγραμμα
Εισηγητές
Αλεξάκη Νταϊάνα
Αργυρόπουλος Γιώργος
Αυγερινού Αναστασία
Βαρλά Αλεξάνδρα
Γαμβρέλλη Στέλλα
Γεωργαλά Μαρία
Γιαννακοπούλου Βάσια
Γκούβας Θεόδωρος
Ζαρωτιάδου Μαρία
Ζησιμάτος Ιωάννης
Καντιδάκης Αντώνης
Καράμπελα Αθηνά
Καρδαμίτση Ελένη
Κατσούλας Στάθης
Κατωμέρης Στέλιος
Κράβαρη Αφροδίτη
Κυπριώτης Λάμπρος
Κώτης Γιάννης
Μαγκλής Άγγελος
Μπάκουλη Άννα
Οικονόμου Παναγιώτης
Παξιμάδης Δημήτρης
Πατσέλης Νίκος
Πεδιώτης Μιχάλης
Σπυρίδης Αργύρης
Στάμου Έλενα
Τιμοθεάτος Δημήτρης
Χατζάκης Νεκτάριος
Ψύλλας Δημήτρης
Βραβεία
Αντικείμενα Βραβείων
Πλεονεκτήματα Συμμετοχής
Κριτήρια Βράβευσης & Διάκρισης
Επιτροπή Αξιολόγησης
Όροι Δήλωσης Συμμετοχής
Κόστος Υποψηφιότητας
Υποβολή Υποψηφιότητας
Τοποθεσία
Λίστα Startups
Λίστα Υποστηρικτών
Community Supporters
Γιατί να συμμετάσχω
Πακέτα Συμμετοχής
Δήλωση Συμμετοχής για Εκθέτες-Startups
Φόρμα Συμμετοχής Επισκεπτών

cube19noe

Εγγραφή στο newsletter